Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Drawing 6983053



*

nr 698 3053


DRAWING

Akterspegel till Linjeskepp eller Fregatt, 18th century, 37 x 53, "112 Canoner",


Akterspegel till Linjeskepp eller Fregatt, 1700-tal, 37 x 53, "112 Canoner"


Estimate:

1000

Sold:

SEK 2600

Auction date:

Monday May 23 2011
at 17:38:57


  • Bid history
Time Bidder Bid
23/5 12:28:23 1      750 kr
23/5 17:27:10 2      Vinnande bud
23/5 17:29:33 1      1.000 kr
23/5 17:30:42 1      1.400 kr
23/5 17:32:05 1      1.900 kr
23/5 17:33:31 1      2.200 kr
23/5 17:33:57 1      2.500 kr


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller teckning vattenfärg
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr