KONST / Litografier / Färglitografi 10355474
*
nr 1035 5474
Enrico Baj
(1924-2003), Italien
Färglitografi, Enrico Baj (1924-2003), "Larmes de Generaux", Sign 81/100, motivet: 55x44
Enrico Baj, italiensk målare, grafiker och skulptör född i Milano 1924, död 2003.
Följerätt
Utrop:
2.600 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 maj 2016
kl 18:40:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/5 18:35:10
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Enrico Baj
Enrico Baj, italiensk målare, grafiker och skulptör född i Milano 1924, död 2003.
Läs mer om Enrico Baj
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: enrico baj europa färglitografi grafik italien italiensk italy litografi litografier litografiskt blad sydeuropa
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:50
*
Enrico Baj
Enrico Baj, italiensk målare, grafiker och skulptör född i Milano 1924, död 2003.
Läs mer om Enrico Baj
nr 1035 5474
Enrico Baj
(1924-2003), Italien
Färglitografi, Enrico Baj (1924-2003), "Larmes de Generaux", Sign 81/100, motivet: 55x44
Enrico Baj, italiensk målare, grafiker och skulptör född i Milano 1924, död 2003.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.600 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 maj 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/5 18:35:10 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Enrico Baj
Enrico Baj, italiensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör född i Milano 1924, död 2003.Läs mer om Enrico Baj
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: enrico baj europa färglitografi grafik italien italiensk italy litografi litografier litografiskt blad sydeuropa
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:50