KONST / Litografier / Färglitografi 13491218
*
nr 1349 1218
Ursula Krause-Oehme
(f. 1932), Sverige
Färglitografi, 2 st, Ursula Krause-Oehme (f. 1932), Signerad. Motivet: 42x51 cm
Ursula Krause-Oehme, tysk-svensk bildkonstnär född i Dresden 1932.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 september 2020
kl 20:19:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/9 16:02:15
1
150 kr
25/9 16:03:50
1
200 kr
27/9 21:07:47
2
Vinnande bud
27/9 21:08:51
2
justering av budtak
27/9 21:40:44
1
300 kr
27/9 21:40:44
2
350 kr (Budbetjänt)
28/9 11:17:25
1
400 kr
28/9 11:17:25
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ursula Krause-Oehme
Ursula Krause-Oehme, tysk-svensk bildkonstnär född i Dresden 1932.
Läs mer om Ursula Krause-Oehme
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ursula krause-oehme
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:46
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:26
-
3116 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:23
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:29
-
3182 Färglitografi
Karl Momen (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:01
-
9271 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Modelltecknaren"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:10
*
Ursula Krause-Oehme
Ursula Krause-Oehme, tysk-svensk bildkonstnär född i Dresden 1932.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ursula Krause-Oehme
nr 1349 1218
Ursula Krause-Oehme
(f. 1932), Sverige
Färglitografi, 2 st, Ursula Krause-Oehme (f. 1932), Signerad. Motivet: 42x51 cm
Ursula Krause-Oehme, tysk-svensk bildkonstnär född i Dresden 1932.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/9 16:02:15 | 1 | 150 kr |
25/9 16:03:50 | 1 | 200 kr |
27/9 21:07:47 | 2 | Vinnande bud |
27/9 21:08:51 | 2 | justering av budtak |
27/9 21:40:44 | 1 | 300 kr |
27/9 21:40:44 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
28/9 11:17:25 | 1 | 400 kr |
28/9 11:17:25 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ursula Krause-Oehme
Ursula Krause-Oehme, tysk-svensk bildkonstnär född i Dresden 1932.Läs mer om Ursula Krause-Oehme
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ursula krause-oehme
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:46 -
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:26 -
3116 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:23
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:29 -
3182 Färglitografi
Karl Momen (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:01 -
9271 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Modelltecknaren"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:10