KONST / Skulptur & konsthantverk / Schackpjäs 15243204

nr 1524 3204

Bo Ã…ke Adamsson

(f. 1941), Sverige

Schackpjäs, Bo Åke Adamsson (f. 1941). Signerad Bo Åke A/Adamsson samt med gjutarmärkning Skultuna 1607 Sweden, "Springare", Patinerad och förgylld brons/mässing. Höjd: 20 cm

Bo Åke Adamsson, svensk målare, skulptör och grafiker född i Stockholm 1941.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 27 februari 2023
kl 18:36:51

23/2 21:23:54 1      Vinnande bud

Bo Ã…ke Adamsson

Läs mer om Bo Ã…ke Adamsson
Mässing
Springare (Stig Lindberg)