KONST / Litografier / Färglitografi 10524052
*
nr 1052 4052
Karl Gustaf KG Nilson
(f. 1942), Sverige
Färglitografi, Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Blått partitur, 136/250, bladets mått: 47x60
Kondition: löst blad
Karl Gustaf KG Nilson, svensk målare född 1942.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 augusti 2016
kl 19:46:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/8 21:04:42
1
150 kr
24/8 21:30:43
2
300 kr
28/8 22:10:31
3
250 kr
28/8 22:10:31
2
300 kr (Budbetjänt)
28/8 22:10:59
3
350 kr
29/8 12:37:02
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Karl Gustaf KG Nilson
Karl Gustaf KG Nilson, svensk målare född 1942.
Läs mer om Karl Gustaf KG Nilson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blått partitur färglitografi grafik karl gustaf kg nilson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49
*
Karl Gustaf KG Nilson
Kondition: löst blad
Karl Gustaf KG Nilson, svensk målare född 1942.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Karl Gustaf KG Nilson
nr 1052 4052
Karl Gustaf KG Nilson
(f. 1942), Sverige
Färglitografi, Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Blått partitur, 136/250, bladets mått: 47x60
Kondition: löst blad
Karl Gustaf KG Nilson, svensk målare född 1942.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 augusti 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/8 21:04:42 | 1 | 150 kr |
24/8 21:30:43 | 2 | 300 kr |
28/8 22:10:31 | 3 | 250 kr |
28/8 22:10:31 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
28/8 22:10:59 | 3 | 350 kr |
29/8 12:37:02 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Karl Gustaf KG Nilson
Karl Gustaf KG Nilson, svensk mÃ¥lare född 1942.Läs mer om Karl Gustaf KG Nilson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blått partitur färglitografi grafik karl gustaf kg nilson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49