KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14719447
nr 1471 9447
Birger Salkvist
(f. 1889), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1949, "De röda tofflorna". Olja på duk, 43x54, yttermått inklusive ram: 57x58 cm
Birger Salkvist, svensk bildkonstnär född 1889 .
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 30 maj 2022
kl 18:48:16
100 kr
350 kr
300 kr
350 kr (Budbetjänt)