KONST / Litografier / Färglitografi 9344283
*
nr 934 4283
Bo Ã…ke Adamsson
(f. 1941), Sverige
Färglitografi, Bo Åke Adamsson (f. 1941), Hockeyspelare, 101/350, motivet: 41x53
Bo Åke Adamsson, svensk målare, skulptör och grafiker född i Stockholm 1941.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:43:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/12 11:45:38
1
100 kr
1/1 21:28:30
2
200 kr
3/1 10:42:50
3
200 kr
3/1 10:42:50
2
200 kr (Budbetjänt)
3/1 10:43:05
3
250 kr
7/1 15:55:04
4
Vinnande bud
12/1 19:02:44
3
350 kr
12/1 19:02:44
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Bo Ã…ke Adamsson
Bo Åke Adamsson, svensk målare, skulptör och grafiker född i Stockholm 1941.
Läs mer om Bo Ã…ke Adamsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo åke adamsson färglitografi grafik hockeyspelare litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27
*
Bo Ã…ke Adamsson
Bo Åke Adamsson, svensk målare, skulptör och grafiker född i Stockholm 1941.
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Bo Ã…ke Adamsson
nr 934 4283
Bo Ã…ke Adamsson
(f. 1941), Sverige
Färglitografi, Bo Åke Adamsson (f. 1941), Hockeyspelare, 101/350, motivet: 41x53
Bo Åke Adamsson, svensk målare, skulptör och grafiker född i Stockholm 1941.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/12 11:45:38 | 1 | 100 kr |
1/1 21:28:30 | 2 | 200 kr |
3/1 10:42:50 | 3 | 200 kr |
3/1 10:42:50 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
3/1 10:43:05 | 3 | 250 kr |
7/1 15:55:04 | 4 | Vinnande bud |
12/1 19:02:44 | 3 | 350 kr |
12/1 19:02:44 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Bo Ã…ke Adamsson
Bo Ã…ke Adamsson, svensk mÃ¥lare, skulptör och grafiker född i Stockholm 1941.Läs mer om Bo Ã…ke Adamsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo åke adamsson färglitografi grafik hockeyspelare litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50 -
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27