KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12611019

nr 1261 1019

Fritz Kärfve

(1880-1967), Sverige

Oljemålning, Eka på strand. Signerad, daterad 1912. Olja på duk, 64x74

Fritz Kärfve, svensk målare och grafiker född i Malmö 1880, död 1967.

Utrop:

500 kr

Såld:

700 kr

måndag 17 juni 2019
kl 18:29:56

Fritz Kärfve

Läs mer om Fritz Kärfve