KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12611019
*
nr 1261 1019
Fritz Kärfve
(1880-1967), Sverige
Oljemålning, Eka på strand. Signerad, daterad 1912. Olja på duk, 64x74
Fritz Kärfve, svensk målare och grafiker född i Malmö 1880, död 1967.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juni 2019
kl 18:29:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/6 17:18:25
1
150 kr
17/6 18:13:25
2
200 kr
17/6 18:17:27
3
500 kr
17/6 18:22:20
1
300 kr
17/6 18:22:20
3
350 kr (Budbetjänt)
17/6 18:22:49
1
400 kr
17/6 18:22:49
3
450 kr (Budbetjänt)
17/6 18:23:00
1
500 kr
17/6 18:23:00
3
500 kr (Budbetjänt)
17/6 18:23:40
1
600 kr
17/6 18:24:56
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Fritz Kärfve
Fritz Kärfve, svensk målare och grafiker född i Malmö 1880, död 1967.
Läs mer om Fritz Kärfve
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eka på strand fritz kärfve olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Fritz Kärfve
Fritz Kärfve, svensk målare och grafiker född i Malmö 1880, död 1967.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Fritz Kärfve
nr 1261 1019
Fritz Kärfve
(1880-1967), Sverige
Oljemålning, Eka på strand. Signerad, daterad 1912. Olja på duk, 64x74
Fritz Kärfve, svensk målare och grafiker född i Malmö 1880, död 1967.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 juni 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/6 17:18:25 | 1 | 150 kr |
| 17/6 18:13:25 | 2 | 200 kr |
| 17/6 18:17:27 | 3 | 500 kr |
| 17/6 18:22:20 | 1 | 300 kr |
| 17/6 18:22:20 | 3 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 17/6 18:22:49 | 1 | 400 kr |
| 17/6 18:22:49 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 17/6 18:23:00 | 1 | 500 kr |
| 17/6 18:23:00 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 17/6 18:23:40 | 1 | 600 kr |
| 17/6 18:24:56 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Fritz Kärfve
Fritz Kärfve, svensk mÃ¥lare och grafiker född i Malmö 1880, död 1967.Läs mer om Fritz Kärfve
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eka på strand fritz kärfve olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



