Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Glas / Kaffekanna 5591315



*

nr 559 1315


Kaffekanna

keramik, Höganäs, höjd: 22


Kondition: litet nagg

Utrop:

100 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 22 december 2008
kl 17:34:51


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/12 16:02:52 1      300 kr
22/12 16:44:26 2      150 kr
22/12 16:44:43 2      250 kr
22/12 16:46:57 2      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: glas höganäs kaffekanna keramik
  • 6413 Skål
    5 st, Kosta Boda, Orrefors Boda. Höjd: 10-23. 5 c
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:40
  • 6760 Vas
    Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Åfors, brunton..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:08
  • 6547 Vaser
    2 st, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:37




Ladda ner broschyr