KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12353015
nr 1235 3015
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, Signerad, daterad -41, man, 24x19
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 18 februari 2019
kl 19:42:04
13/2 09:37:28
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta