KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14928060
nr 1492 8060
Jurgen von Konow
(1915-1959), Sverige
Oljemålning, Fiskeläge. Signerad. Olja på duk, 26x60 cm, yttermått inklusive ram: 38x72 cm
Jurgen von Konow, svensk målare och grafiker född 1915, död 1959.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 26 september 2022
kl 20:17:47
21/9 07:41:06
200 kr
26/9 20:11:58
Jurgen von Konow
Läs mer om Jurgen von Konow