KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14721007

nr 1472 1007

Oskar Bergman

(1879-1963), Sverige

Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på duk, 29x39, yttermått inklusive ram: 39x49 cm

Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

måndag 30 maj 2022
kl 20:17:18

  • Klassiska
  • 30 maj

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Oskar Bergman

Läs mer om Oskar Bergman