GLASS & CERAMICS / Ceramics / Mjölkkruka 10188626
*
nr 1018 8626
Mjölkkruka
ceramics, Signerad Majlis 1990, height: 51 cm,
Keramik, Signerad Majlis 1990, höjd: 51 cm
Estimate:
600
Sold:
SEK 200
Auction date:
Monday February 15 2016
at 19:37:41
- Bid history
Time
Bidder
Bid
14/2 10:29:04
1
100 kr
15/2 14:00:23
2
150 kr
15/2 19:32:41
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik mjölkkruka
-
8068 DISH
+ egg, ceramics, Paradisverkstan, Öland. Diameter:..//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:27
-
8090 DISH
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Width: 33 ..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:29
-
8079 VASE AND COVER
Gustavsberg, Sweden. Height: 26 cm,
Auction ends
in a week
26 jan at 19:07
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:45
-
8069 VASES
2 pcs, porcelain, painted. Height: 27-31,
Auction ends
in a week
26 jan at 18:53
*
Mjölkkruka
nr 1018 8626
Mjölkkruka
ceramics, Signerad Majlis 1990, height: 51 cm,
Keramik, Signerad Majlis 1990, höjd: 51 cm
| Estimate: | 600 |
|---|---|
| Sold: | SEK 200 |
| Auction date: |
Monday February 15 2016 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 14/2 10:29:04 | 1 | 100 kr |
| 15/2 14:00:23 | 2 | 150 kr |
| 15/2 19:32:41 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik mjölkkruka
-
8068 DISH
+ egg, ceramics, Paradisverkstan, Öland. Diameter:..//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:27 -
8090 DISH
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Width: 33 ..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:29 -
8079 VASE AND COVER
Gustavsberg, Sweden. Height: 26 cm,
Auction ends
in a week
26 jan at 19:07
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:45 -
8069 VASES
2 pcs, porcelain, painted. Height: 27-31,
Auction ends
in a week
26 jan at 18:53



