KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13903208
*
nr 1390 3208
Anders Zorn
(1860-1920), Sverige
Etsning, "Djos Mats". Signerad. Motivet: 17,5x11,5, yttermått inklusive ram: 40x30 cm
Kondition: fläckar
Anders Leonard Zorn, född 1860 i Mora i Dalarna, död 1920 i Mora, svensk konstnär.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
5.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 april 2021
kl 19:51:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/4 16:12:32
1
1.700 kr
11/4 15:59:58
2
3.000 kr
11/4 16:03:31
3
2.600 kr
11/4 16:03:31
2
2.800 kr (Budbetjänt)
12/4 02:12:09
4
Vinnande bud
12/4 10:29:12
2
3.400 kr
12/4 10:29:12
4
3.600 kr (Budbetjänt)
12/4 14:27:05
5
4.000 kr
12/4 14:27:05
4
4.200 kr (Budbetjänt)
12/4 14:29:15
5
4.400 kr
12/4 14:29:15
4
4.600 kr (Budbetjänt)
12/4 14:29:58
5
4.800 kr
12/4 14:29:58
4
(budbetjänt)
12/4 17:54:09
4
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Anders Zorn
Anders Leonard Zorn, född 1860 i Mora i Dalarna, död 1920 i Mora, svensk konstnär.
Läs mer om Anders Zorn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders zorn etsning etsningar grafik svensk grafik svensk grafiker svensk konst svensk konstnär svenska grafiker svenska konstnärer sverige
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:22
-
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:40
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:57
*
Anders Zorn
Kondition: fläckar
Anders Leonard Zorn, född 1860 i Mora i Dalarna, död 1920 i Mora, svensk konstnär.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Anders Zorn
nr 1390 3208
Anders Zorn
(1860-1920), Sverige
Etsning, "Djos Mats". Signerad. Motivet: 17,5x11,5, yttermått inklusive ram: 40x30 cm
Kondition: fläckar
Anders Leonard Zorn, född 1860 i Mora i Dalarna, död 1920 i Mora, svensk konstnär.
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 5.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 april 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/4 16:12:32 | 1 | 1.700 kr |
11/4 15:59:58 | 2 | 3.000 kr |
11/4 16:03:31 | 3 | 2.600 kr |
11/4 16:03:31 | 2 | 2.800 kr (Budbetjänt) |
12/4 02:12:09 | 4 | Vinnande bud |
12/4 10:29:12 | 2 | 3.400 kr |
12/4 10:29:12 | 4 | 3.600 kr (Budbetjänt) |
12/4 14:27:05 | 5 | 4.000 kr |
12/4 14:27:05 | 4 | 4.200 kr (Budbetjänt) |
12/4 14:29:15 | 5 | 4.400 kr |
12/4 14:29:15 | 4 | 4.600 kr (Budbetjänt) |
12/4 14:29:58 | 5 | 4.800 kr |
12/4 14:29:58 | 4 | (budbetjänt) |
12/4 17:54:09 | 4 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Anders Zorn
Anders Leonard Zorn, född 1860 i Mora i Dalarna, död 1920 i Mora, svensk konstnär.Läs mer om Anders Zorn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders zorn etsning etsningar grafik svensk grafik svensk grafiker svensk konst svensk konstnär svenska grafiker svenska konstnärer sverige
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:22 -
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:40 -
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:53 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:57