KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13846156

nr 1384 6156

Karl Abel

(f. 1891), Sverige

Oljemålning, Karl Abel, Tegelvikshamnen, Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 44x61 cm, yttermått inklusive ram: 50x68 cm

Karl Abel, svensk målare född 1891.

Utrop:

700 kr

Såld:

500 kr

måndag 15 mars 2021
kl 18:42:18

15/3 17:54:59 1      Vinnande bud

Karl Abel

Läs mer om Karl Abel