Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 7449048



*

nr 744 9048


WATERCOLOUR

John McDougal, landscape with houses, signerad -1893, subject size: 20x30,


John McDougal, landskap med hus, signerad -1893, motivets mått: 20x30


Estimate:

800

Sold:

SEK 750

Auction date:

Monday February 27 2012
at 19:34:43


  • Bid history
Time Bidder Bid
24/2 03:05:36 1      300 kr
27/2 13:47:29 2      350 kr
27/2 16:59:02 3      700 kr
27/2 19:29:43 4      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller john mcdougal landskap landskap med hus landskapsmotiv landskapsmåleri vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr