KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14556124

nr 1455 6124

Leopold Fare

(1926-1996), Sverige

Oljemålning, Signerad, Provencé. Olja på duk, 75x88, yttermått inklusive ram: 80x92 cm

Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.900 kr

måndag 21 mars 2022
kl 21:00:19

Leopold Fare

Läs mer om Leopold Fare