GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Mattallrikar 15143320
nr 1514 3320
Mattallrikar
Wilhelm Kåge/Stig Lindberg, "Värmdö", Gustavsberg. 12 st djupa tallrikar med polykrom dekor, flintgods. Diameter: 24 cm
Kondition: Krackelering, några delar med missfärgning, ytslitage
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
måndag 9 januari 2023
kl 20:16:00
100 kr
150 kr
200 kr