Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 9602439



*

nr 960 2439


Jan Naliwajko

(f. 1938), Sverige


Jan Naliwajko (b. 1938), bemålad etsning, motivet: 85 x 58,


MIXED MEDIA, Jan Naliwajko (f. 1938), bemålad etsning, motivet: 85 x 58


Jan Naliwajko, born 1938 in Vilna, Lithuania. Painter, graphic artist and och sculptor.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

1000

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday May 11 2015
at 18:35:01


  • Bid history
Time Bidder Bid
10/5 22:40:09 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Jan Naliwajko

Jan Naliwajko, born 1938 in Vilna, Lithuania. Painter, graphic artist and och sculptor.

Read more about Jan Naliwajko
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik jan naliwajko svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr