ART / Watercolor paintings & Drawings / Gouache 16449288
nr 1644 9288
Veronika Keerdoja
(1904-1985), Sverige
Veronika Keerdoja (1904-1985), Sweden. Gamla växthuset, Bergianska trädgården, Frescati. Signed, dated -61. Gouache, 52x48 cm,
Gamla växthuset, Bergianska trädgården, Frescati. Signerad, daterad -61. Gouache, 52x48 cm
Veronika Keerdoja, Swedish painter, born 1904, dead 1985.
Withdrawn
Monday September 23 2024
at 18:48:13
Veronika Keerdoja
Read more about Veronika Keerdoja
Gouache