Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Litograph in colors 13062322



*

nr 1306 2322


Henry Unger

(f. 1945), Sverige


Henry Unger (b. 1945), Sweden. Attributed. Subject: 35x29,


LITOGRAPH IN COLORS, Tillskriven. Ej signerad. Motivet: 35x29 cm


Henry Unger, born 1945 in Stockholm, Swedish painter, and graphic artist.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday February 10 2020
at 20:46:03


  • Bid history
Time Bidder Bid
10/2 20:39:03 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Henry Unger

Henry Unger, born 1945 in Stockholm, Swedish painter, and graphic artist.

Read more about Henry Unger
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik ej signerad henry unger svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:20
  • 8106 GOUACHE
    Elli Hemberg (1896-1994), Sweden. No signature, "p..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:30
  • 8084 GOUACHE
    Michael Näslund. Signed, 50x60 cm, outer dimension..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:04




Ladda ner broschyr