Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 8064378



*

nr 806 4378


Nathan Gutman

(1914-1990)


Natan Gutner, par med gitarr, signed, 35x46,


MIXED MEDIA, Nathan Gutman , par med gitarr, signerad, 35x46


Estimate:

300

Sold:

SEK 350

Auction date:

Monday February 4 2013
at 20:06:20


  • Bid history
Time Bidder Bid
3/2 19:18:36 1      100 kr
4/2 17:19:39 2      Vinnande bud
4/2 19:57:53 3      200 kr
4/2 20:01:20 1      300 kr



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik nathan gutman par med gitarr vattenfärg
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr