KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11977127
*
nr 1197 7127
Etsning
Lundholm, 1936, "Wasatidens Stockholm". Motivet: 30x54
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 augusti 2018
kl 20:21:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/8 20:36:50
1
150 kr
20/8 17:45:29
2
200 kr
20/8 18:59:53
1
300 kr
20/8 19:01:16
2
450 kr
20/8 19:07:24
1
450 kr
20/8 19:07:24
2
450 kr (Budbetjänt)
20/8 19:07:57
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
20 aug
Stockholm
På Tema Stockholm den 20 augusti har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer och formgivare som Louis Bastin, John Carlsson, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt Fransson, B ...
Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lundholm
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47
*
Etsning
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
nr 1197 7127
Etsning
Lundholm, 1936, "Wasatidens Stockholm". Motivet: 30x54
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 augusti 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/8 20:36:50 | 1 | 150 kr |
| 20/8 17:45:29 | 2 | 200 kr |
| 20/8 18:59:53 | 1 | 300 kr |
| 20/8 19:01:16 | 2 | 450 kr |
| 20/8 19:07:24 | 1 | 450 kr |
| 20/8 19:07:24 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 20/8 19:07:57 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
20 aug
Stockholm
På Tema Stockholm den 20 augusti har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer och formgivare som Louis Bastin, John Carlsson, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt Fransson, B ...
Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lundholm
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47



