KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17177004

nr 1717 7004

Johannes Ravn

(1922-1991), Norge

Oljemålning, Fåglar. Signerad, daterad 51. Olja på duk, 64x90 cm, yttermått inklusive ram: 82x110 cm

Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.

Utrop:

800 kr

Såld:

250 kr

måndag 18 augusti 2025
kl 18:26:38

Johannes Ravn

Läs mer om Johannes Ravn