Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolours 12354654



*

nr 1235 4654


Signe Aspelin

(1881-1961), Sverige


2 pcs, Signe Aspelin (1881-1961), Stockholm, Sweden, signed, 24x20, 28x22 ca,


WATERCOLOURS, 2 st, Signe Aspelin (1881-1961), Stockholm, signerad, 24x20,28x22 ca


Signe Aspelin, Swedish painter, born 1881, dead 1961.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday February 18 2019
at 18:35:08


  • Bid history
Time Bidder Bid
15/2 22:40:45 1      Vinnande bud
18/2 18:32:31 1      justering av budtak



  • Artist/Designer

Signe Aspelin

Signe Aspelin, Swedish painter, born 1881, dead 1961.

Read more about Signe Aspelin
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller signe aspelin stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr