KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 17339387
nr 1733 9387
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), "Madonna". Signerad, numrerad 231/295. Bildmått: 17x17 cm, yttermått inklusive ram: 38x39 cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 20 oktober 2025
kl 18:11:42
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis