ART / Etchings etc / Etching 12689020
nr 1268 9020
Bertil Mauritzon
(1940-2012), Sverige
Bertil Mauritzon (1940-2012), Sweden. "Berättelse från den fantastiska katedralen". Signed, dated -75, numbered 6/40, ca 54x45 cm,
ETCHING, "Berättelse från den fantastiska katedralen". Signerad, daterad -75, numrerad 6/40, ca 54x45 cm
Bertil Mauritzon, Swedish grafiker born 1940 in Malmö, dead in Malmö 2012.
300
SEK 100
Monday August 12 2019
at 20:12:17
11/8 15:17:14
Bertil Mauritzon
Read more about Bertil Mauritzon