KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14088566
nr 1408 8566
Einar Svedin
(1916-2004), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1983. Olja på duk, 61x73 cm, yttermått inklusive ram: 70x82 cm
Einar Svedin, svensk bildkonstnär född 1916, död 2004.
Utrop:
800 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 19 juli 2021
kl 18:29:29
500 kr
800 kr
1.500 kr
2.000 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
2.400 kr
2.600 kr
3.000 kr