KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14796309
nr 1479 6309
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Oljemålning, "Hundlokor vid staket". Signerad, daterad 1940. Olja på duk, 33x24 cm, yttermått inklusive ram: 42x33 cm
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
900 kr
måndag 18 juli 2022
kl 18:42:36
300 kr
600 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr
Märtha Bolin-Clason
Läs mer om Märtha Bolin-Clason