Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 15249135



*

nr 1524 9135


MIXED MEDIA

unidentified artist. Signed. 25x30 cm, outer dimensions including frame: 42x46 cm,


Oidentifierad konstnär. Signerad. 25x30 cm, blandteknik, yttermått inklusive ram: 42x46 cm


Estimate:

500

Sold:

SEK 350

Auction date:

Monday February 27 2023
at 20:45:59


  • Bid history
Time Bidder Bid
26/2 13:49:08 1      200 kr
27/2 20:39:27 2      Vinnande bud
27/2 20:40:59 1      300 kr
27/2 20:40:59 2      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik vattenfärg
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    tomorrow
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr