ART / Etchings etc / Etching 13767316
*
nr 1376 7316
ETCHING
No X, houses. Subject: 22x29cm,
No X. Hus. Ej signerad. Motivet: 22x29cm, yttermått inklusive ram: 35x42 cm
Withdrawn
Auction date:
Monday February 1 2021
at 19:13:06
- Läs mer...
Lis Husberg (f. 1920)
Keramiker och konstnär. Verksam vid Rörstrand 1943-1945 samt 1948-1949. Husberg arbetade främst med föremål i lergods och fajans.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad etsning etsningar grafik hus no x
-
6573 ETCHING
Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:15
-
6436 ETCHING
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:20
-
7069 ETCHING
unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:11
-
7072 ETCHING
unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:37
-
6344 COLOUR ETCHING
Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:54
-
7068 COLOUR ETCHING
Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:47
*
ETCHING
nr 1376 7316
ETCHING
No X, houses. Subject: 22x29cm,
No X. Hus. Ej signerad. Motivet: 22x29cm, yttermått inklusive ram: 35x42 cm
Withdrawn |
|
| Auction date: |
Monday February 1 2021 |
- Läs mer...
Lis Husberg (f. 1920)
Keramiker och konstnär. Verksam vid Rörstrand 1943-1945 samt 1948-1949. Husberg arbetade främst med föremål i lergods och fajans.
Keramiker och konstnär. Verksam vid Rörstrand 1943-1945 samt 1948-1949. Husberg arbetade främst med föremål i lergods och fajans.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad etsning etsningar grafik hus no x
-
6573 ETCHING
Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:15 -
6436 ETCHING
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:20 -
7069 ETCHING
unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:11
-
7072 ETCHING
unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:37 -
6344 COLOUR ETCHING
Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:54 -
7068 COLOUR ETCHING
Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:47



