ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11187408
*
nr 1118 7408
Spegel
Nyrokoko, höjd: 252 ca
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juli 2017
kl 20:04:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/6 12:05:41
1
2.200 kr
3/7 19:48:05
2
2.200 kr
3/7 19:48:05
1
2.200 kr (Budbetjänt)
3/7 19:53:16
2
2.400 kr
3/7 19:53:52
1
2.800 kr
3/7 19:57:49
2
2.800 kr
3/7 19:57:49
1
2.800 kr (Budbetjänt)
3/7 19:59:27
2
3.000 kr
3/7 19:59:55
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1118 7408
Spegel
Nyrokoko, höjd: 252 ca
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 juli 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/6 12:05:41 | 1 | 2.200 kr |
3/7 19:48:05 | 2 | 2.200 kr |
3/7 19:48:05 | 1 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
3/7 19:53:16 | 2 | 2.400 kr |
3/7 19:53:52 | 1 | 2.800 kr |
3/7 19:57:49 | 2 | 2.800 kr |
3/7 19:57:49 | 1 | 2.800 kr (Budbetjänt) |
3/7 19:59:27 | 2 | 3.000 kr |
3/7 19:59:55 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58