KONST / Litografier / Färglitografi 13326057
*
nr 1332 6057
Nils Wedel
(1897-1967), Sverige
Färglitografi, Nils Wedel (1897-1967), Mor med barn. Signerad, numrerad 111/260. Motivet: ca 58x35 cm
Nils Wedel, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1897, död 1967.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 juni 2020
kl 18:05:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/6 17:06:06
1
100 kr
3/6 21:24:58
2
150 kr
8/6 14:50:14
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Nils Wedel
Nils Wedel, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1897, död 1967.
Läs mer om Nils Wedel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: daterad färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad mor med barn nils wedel
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Nils Wedel
Nils Wedel, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1897, död 1967.
Läs mer om Nils Wedel
nr 1332 6057
Nils Wedel
(1897-1967), Sverige
Färglitografi, Nils Wedel (1897-1967), Mor med barn. Signerad, numrerad 111/260. Motivet: ca 58x35 cm
Nils Wedel, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1897, död 1967.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 juni 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/6 17:06:06 | 1 | 100 kr |
| 3/6 21:24:58 | 2 | 150 kr |
| 8/6 14:50:14 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Nils Wedel
Nils Wedel, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1897, död 1967.Läs mer om Nils Wedel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: daterad färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad mor med barn nils wedel
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



