ÖVRIGT / Diverse / Parasoll 12122227

nr 1212 2227

Parasoll

nyrokoko, otydliga stämplar, Bambu. Längd: 92

Kondition: slitage

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 22 oktober 2018
kl 19:46:17

22/10 17:49:30 1      Vinnande bud

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.