KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13568113
nr 1356 8113
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 31/280, "Från Beckholmsbron". Motivet: 31x26cm
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 26 oktober 2020
kl 19:38:32
100 kr
500 kr
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth