KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15707033

nr 1570 7033

William Nording

(1884-1956), Sverige

Oljemålning, Öland, "Utsikt mot Landborgen". Signerad, daterad -46. Olja på pannå, 38x44 cm, yttermått inklusive ram: 52x60 cm

Erik Gustaf William Nording, svensk bildkonstnär född 1884, död 1956.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 16 oktober 2023
kl 19:07:07

10/10 23:58:19 1      Vinnande bud

William Nording

Läs mer om William Nording