KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13881024

nr 1388 1024

Helmer Osslund

(1866-1938), Sverige

Oljemålning, Porträtt av Friherrinnan Alma Kruuse af Verchou f Sylvan (d 1956). Signerad Helmer Osslund. Olja på duk, ca 64x58 cm, yttermått inklusive ram: 68x63 cm

måndag 29 mars 2021
kl 21:02:48

  • Klassiska
  • 29 mar

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Helmer Osslund

Läs mer om Helmer Osslund