Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 12122043



*

nr 1212 2043


Kersti RÃ¥gfelt Strandberg

(f. 1945), Sverige


Etsningar, Ett par, 67/150, "Kalligrafi II & IV". Motivet: 34,5x6,5


Kersti Rågfelt Strandberg, svensk bildkonstnär född 1945.

Följerätt

Ja

Utrop:

400 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 22 oktober 2018
kl 19:19:28


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
16/10 15:13:40 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Kersti RÃ¥gfelt Strandberg

Kersti Rågfelt Strandberg, svensk bildkonstnär född 1945.

Läs mer om Kersti RÃ¥gfelt Strandberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 Etsning
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:15
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:20
  • 7069 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:11
  • 7072 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:37
  • 6344 Färgetsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:54
  • 7068 Färgetsning
    Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:47




Ladda ner broschyr