KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15759171
nr 1575 9171
Folke Ricklund
(1900-1986), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -31, fjällfors. Olja på pannå, 38x45 cm, yttermått inklusive ram: 50x58 cm
Folke Ricklund, svensk målare född 1900, död 1986.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 30 oktober 2023
kl 19:10:34
700 kr
800 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr