KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13603378

nr 1360 3378

Else Hermansson

(1900-1997), Sverige

Oljemålning, Else Hermansson (1900-1997). Signerad, landsväg i dis. Olja på duk, 100x69cm

Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

400 kr

måndag 16 november 2020
kl 18:11:23

Else Hermansson

Läs mer om Else Hermansson