Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9741173



*

nr 974 1173


Gunnar Norrman

(f. 1912), Sverige


Etsning, Gunnar Norrman (f. 1912), "Middagsljus", 14/20, motivet: 17x24


Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.

Följerätt

Ja

Utrop:

800 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 augusti 2015
kl 19:07:18


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
15/8 22:59:07 1      Vinnande bud
17/8 14:38:16 2      350 kr
17/8 14:38:16 1      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Gunnar Norrman

Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.

Läs mer om Gunnar Norrman
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik gunnar norrman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 Etsning
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:15
  • 7072 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:37
  • 7068 Färgetsning
    Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:47
  • 6445 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:06




Ladda ner broschyr