KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13835139

nr 1383 5139

Mats Mason

(1894-1983), Sverige

Oljemålning, Mats Mason (1894-1983), Sverige, "Trettitalet", Signerad Stockholm 1937. Olja på duk, 49x59, yttermått inklusive ram: 64x75 cm

Mats Mason-Andersson, svensk målare född i Eskilstuna 1894, död 1983.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 8 mars 2021
kl 20:44:28

8/3 16:35:45 1      Vinnande bud

Mats Mason

Läs mer om Mats Mason