KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16165268
*
nr 1616 5268
Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1931, blomsterstilleben, 31x23 cm, yttermått inklusive ram: 33x27 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2024
kl 19:01:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/4 20:50:54
1
100 kr
25/4 09:34:14
2
Vinnande bud
29/4 15:22:31
3
200 kr
29/4 15:22:31
2
250 kr (Budbetjänt)
29/4 15:23:32
3
300 kr
29/4 15:23:32
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blommor blomsterstilleben blomstilleben stilleben vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:47
-
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:45
*
Akvarell
Läs om budbetjänten
nr 1616 5268
Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1931, blomsterstilleben, 31x23 cm, yttermått inklusive ram: 33x27 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/4 20:50:54 | 1 | 100 kr |
25/4 09:34:14 | 2 | Vinnande bud |
29/4 15:22:31 | 3 | 200 kr |
29/4 15:22:31 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
29/4 15:23:32 | 3 | 300 kr |
29/4 15:23:32 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blommor blomsterstilleben blomstilleben stilleben vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:47 -
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:45