ART / Lithographs / Litograph in colors 9344131
*
nr 934 4131
Gösta Fougstedt
(f. 1906), Sverige
Gösta Fougstedt (b. 1906), fotbollsspelare, 55/300, subject: 38x55,
LITOGRAPH IN COLORS, Gösta Fougstedt (f. 1906), fotbollsspelare, 55/300, motivet: 38x55
Estimate:
500
Sold:
SEK 150
Auction date:
Monday January 12 2015
at 18:17:16
- Bid history
Time
Bidder
Bid
2/1 16:33:49
1
100 kr
12/1 16:52:55
2
Vinnande bud
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fotbollsspelare färglitografi grafik gösta fougstedt litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 LITOGRAPH IN C..
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:44
-
8061 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Son, outer ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:22
-
8171 LITOGRAPH IN C..
Birger Halling (1907-1996), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:07
-
8039 LITOGRAPH IN C..
efter Pablo Picasso, numbered 8/500, "Flamengo dan..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:39
-
8225 LITOGRAPH IN C..
Elis Ryberg (1919-1985), Sweden. Signed, numbered ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:53
-
8362 LITOGRAPH IN C..
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sweden. Signed, num..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:52
*
Gösta Fougstedt
Read more about e-auktion
nr 934 4131
Gösta Fougstedt
(f. 1906), Sverige
Gösta Fougstedt (b. 1906), fotbollsspelare, 55/300, subject: 38x55,
LITOGRAPH IN COLORS, Gösta Fougstedt (f. 1906), fotbollsspelare, 55/300, motivet: 38x55
| Estimate: | 500 |
|---|---|
| Sold: | SEK 150 |
| Auction date: |
Monday January 12 2015 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 2/1 16:33:49 | 1 | 100 kr |
| 12/1 16:52:55 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fotbollsspelare färglitografi grafik gösta fougstedt litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 LITOGRAPH IN C..
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:44 -
8061 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Son, outer ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:22 -
8171 LITOGRAPH IN C..
Birger Halling (1907-1996), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:07
-
8039 LITOGRAPH IN C..
efter Pablo Picasso, numbered 8/500, "Flamengo dan..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:39 -
8225 LITOGRAPH IN C..
Elis Ryberg (1919-1985), Sweden. Signed, numbered ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:53 -
8362 LITOGRAPH IN C..
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sweden. Signed, num..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:52



