KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13185228

nr 1318 5228

Bengt Nordenborg

(f. 1938), Sverige

Etsning, Signerad, numrerad 18/25, "progressiv expantion". Motivet: 50x64cm

Bengt Nordenborg, född 1938 i Karlstad, svensk målare, tecknare och grafiker.

Utrop:

600 kr

Såld:

500 kr

måndag 6 april 2020
kl 20:20:58

Bengt Nordenborg

Läs mer om Bengt Nordenborg