ART / Lithographs / Litograph in colors 9758086
*
nr 975 8086
Michal Hudak
(f. 1956), Sverige
Michal Hudak (b. 1956), Afton i Gamla Stan, 11/45, signerad á tergo, 1992, subject: 30x43,
LITOGRAPH IN COLORS, Michal Hudak (f. 1956), Afton i Gamla Stan, 11/45, signerad á tergo, 1992, motivet: 30x43
Michal Hudak, Swedish painter and illustrator, born 1956.
Droit De Suite
Estimate:
400
Sold:
SEK 200
Auction date:
Monday August 24 2015
at 19:29:08
- Bid history
Time
Bidder
Bid
11/8 09:59:05
1
100 kr
16/8 12:15:38
2
150 kr
24/8 19:24:08
3
Vinnande bud
- Thema-auction
Aug 24
Stockholmsmotiv
På Tema Stockholmsmotiv den 24 augusti har vi samlat verk med motiv från Stockholm - Waxholmsbåtar, södermotiv och bubblande cityliv. Oljemålningar och grafik av konstnärer som Astri Bergman-Taube, ...
Read more about Stockholmsmotiv
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: afton i gamla stan färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad michal hudak svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 LITOGRAPH IN C..
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:44
-
8061 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Son, outer ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:22
-
8171 LITOGRAPH IN C..
Birger Halling (1907-1996), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:07
-
8039 LITOGRAPH IN C..
efter Pablo Picasso, numbered 8/500, "Flamengo dan..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:39
-
8225 LITOGRAPH IN C..
Elis Ryberg (1919-1985), Sweden. Signed, numbered ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:53
-
8043 LITOGRAPH IN C..
Inger Winther, "Agtipar". Signed, numbered ea 3/7,..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:51
*
Michal Hudak
Michal Hudak, Swedish painter and illustrator, born 1956.
Read more about Stockholmsmotiv
nr 975 8086
Michal Hudak
(f. 1956), Sverige
Michal Hudak (b. 1956), Afton i Gamla Stan, 11/45, signerad á tergo, 1992, subject: 30x43,
LITOGRAPH IN COLORS, Michal Hudak (f. 1956), Afton i Gamla Stan, 11/45, signerad á tergo, 1992, motivet: 30x43
Michal Hudak, Swedish painter and illustrator, born 1956.
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 400 |
| Sold: | SEK 200 |
| Auction date: |
Monday August 24 2015 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 11/8 09:59:05 | 1 | 100 kr |
| 16/8 12:15:38 | 2 | 150 kr |
| 24/8 19:24:08 | 3 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Aug 24
Stockholmsmotiv
På Tema Stockholmsmotiv den 24 augusti har vi samlat verk med motiv från Stockholm - Waxholmsbåtar, södermotiv och bubblande cityliv. Oljemålningar och grafik av konstnärer som Astri Bergman-Taube, ...
Read more about Stockholmsmotiv
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: afton i gamla stan färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad michal hudak svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 LITOGRAPH IN C..
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:44 -
8061 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Son, outer ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:22 -
8171 LITOGRAPH IN C..
Birger Halling (1907-1996), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:07
-
8039 LITOGRAPH IN C..
efter Pablo Picasso, numbered 8/500, "Flamengo dan..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:39 -
8225 LITOGRAPH IN C..
Elis Ryberg (1919-1985), Sweden. Signed, numbered ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:53 -
8043 LITOGRAPH IN C..
Inger Winther, "Agtipar". Signed, numbered ea 3/7,..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:51



