KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14345090

nr 1434 5090

Arthur Heickell

(1873-1958), Finland

Oljemålning, Landskap med båt. Signerad. Olja på duk, 40x50 cm, yttermått inklusive ram: 50x60 cm

Kondition: skadad ram

Arthur Heickell, född 1873, död 1958, finländsk målare.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 29 november 2021
kl 18:42:22

24/11 15:56:55 1      Vinnande bud

Arthur Heickell

Läs mer om Arthur Heickell