Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Crayon 14314321



*

nr 1431 4321


Bo Beskow

(1906-1989), Sverige


Bo Beskow (1906-1989), Sweden. Portrait. Signed, -32. Image dimensions: 60x45, outer dimensions including frame: 72x56,


CRAYON, Porträtt. Signerad, -32. Bildmått: 60x45, yttermått inklusive ram: 72x56 cm


Bo Beskow, Swedish painter, illustrator, born 1906 in Stockholm, dead 1989.

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday November 15 2021
at 19:36:33


  • Bid history
Time Bidder Bid
13/11 12:57:15 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Bo Beskow

Bo Beskow, Swedish painter, illustrator, born 1906 in Stockholm, dead 1989.

Read more about Bo Beskow
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bo beskow porträtt porträttmåleri rödkrita svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:52
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:26
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
    Present: SEK 1500

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:57




Ladda ner broschyr