KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 13732017
nr 1373 2017
Lars Zederman
(f. 1926), Sverige
Etsningar, 2 st, Stockholmsmotiv. Signerade. Motivet: 16x24 & 21x30 cm
Lars Zederman, född 1926 i Stockholm, svensk tecknare, grafiker och målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 18 januari 2021
kl 20:15:45
100 kr
300 kr
400 kr
18 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Lars Zederman
Läs mer om Lars Zederman