KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14666414
nr 1466 6414
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, Signerad, daterad 1950, Utsikt mot slussen och södermalm. Bildmått: 26x34, yttermått inklusive ram: 45x53 cm
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 9 maj 2022
kl 20:56:36
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.000 kr
1.100 kr
1.200 kr